Суд відмовився карати за корупцію.

З достовірних джерел до редакції надійшла інформація.

Герцаївський районний суд, незважаючи на принципову позицію прокуратури, закрив адміністративне порушення у справі про корупційне діяння стосовно головного лікаря районної лікарні за відсутністю складу адміністративного правопорушення, таким чином, не притягнувши його до встановленої законом відповідальності.

Попри це, матеріалами прокурорської перевірки встановлено, що вказаний посадовець, починаючи з травня 2013–го і по лютий 2014 року уклав зі своєю невісткою – власницею цілодобової аптеки, з якою він проживає в одному будинку – 12 договорів на поставку виробів медичного призначення та ліків на загальну суму понад 850 тисяч гривень (шляхом поділення предмету закупівлі з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів).

Про очевидний конфлікт інтересів, як того вимагає Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» та Кодекс України про адміністративні правопорушення, він не повідомив Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення.

Слід також зауважити, що вказаний посадовець клопотав про зупинення провадження у даній справі через його лікуванні на денному стаціонарі ще з квітня цього року. Водночас він був присутній на сесії районної ради та на нараді у губернатора, що сам і визнав у ході службової перевірки, ініційованої прокуратурою.

Незважаючи на всі доводи прокурора, корупційне діяння не отримало належної оцінки судді Костишин Н.Я.

Прокуратура оскаржує закриття провадження в апеляційному порядку.

Оновлено 8.10.2014

Прокуратура від 1.10.2014

    30.09.2014 р. на 24 сесії Герцаївської районної ради розглядали постанову Апеляційоного суду в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності головного лікаря Герцаївської ЦРЛ.

   Нагадаємо, що прокуратура Герцаївського району за результатами перевірки виявила,  що  Аурел Цинтар – головний лікар Герцаївської ЦРЛ, будучисуб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, переслідуючи корисливу мету, використовуючи свої посадові повноваження, придбав вироби медичного призначення на суму понад 850 тис. грн., без проведення тендерних процедур,  у дружини свого сина з якими спільно проживає та не повідомив Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації про виникнення конфлікту інтересів.

  Апеляційний суд Чернівецької області  задовольнив вимоги прокурора та визнав винним посадовця у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення.

   Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, які притягнуті до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення підлягають звільненню з роботи у триденний строк з дня отримання органом влади або місцевого самоврядування копії судового рішення, що набрало законної сили.

Проте, незважаючи на рішення суду та вимогу Закону А. Цинтар за потурання  депутатів райради досі обіймає посаду головного лікаря. Хоча згідно з вимогами Закону України «Про місцеве самоврядування» саме депутати райради уповноважені прийняти рішення про звільнення корупціонера із займаної посади.

    Так, 25 з 28 районних депутатів, які з’явились до сесійної зали та голосували в таємному режимі лише, 13 виконали вимогу Закону, решта 8 підтримали корупціонера, а 4 – утрималось.

Враховуючи те, що Герцаївська районна рада дала зелене світло діяльності лікаря-корупціонера, органи прокуратури області у судовому порядку, визначатимуть легітимність даного рішення.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

Прокуратура від  8.10.2014

07.10.2014 р. на 25 сесії Герцаївської районної ради знову розглядали постанову Апеляційного суду в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності головного лікаря Герцаївської ЦРЛ за корупційні правопорушення.

Нагадаємо, що 30.09.2014р. на 24 сесії Герцаївської районної ради депутати шляхом таємного голосування підтрималиголовного лікаря, а не постанову Апеляційного суду в Чернівецькій області.

Прокуратура мала намір оскаржити дане рішення в суді. Проте до суду справа не дійшла. Так, як 07.10.2014 року на 25 сесії райради 16 депутатів з 28 таки проголосували за звільнення лікаря-корупціонера.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

7 коментарів

 1. Закон не Є Закон. коментує:

  Да судді вважають себе богами на землі.

 2. Мешканець. коментує:

  Цікаво скільки суддів пройшли люстрацію? І що змінилось і хто змінився?

 3. Ага фон коментує:

  Треба збирати информацию на суддів і хто назбирає найбільшу “повагу” народу буде удостоїн винагороди, – кастрації( по іншому ні як)

 4. Місцевий коментує:

  Суди найбільш корумпована гілка влада.

 5. Стеліан, Герца коментує:

  Я вважаю що перш ніж робити висновки, антикорупціонерам Герцаївщини потрібно розібратись по суті справи та робити пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства а не безпідставно звинувачувати суддів у корупції. Також раджу антикорупціонерам вивчати право!!!!!

 6. юрист коментує:

  підтримаю Стеліан

 7. Андрій коментує:

  Корупція була, є, і буде. Все тільки залежить в якому вигляді, за кордоном теж є корупція але не в такому наглому вигляді.

Напишіть відгук