Громада проти декана Чернівецького факультету ХПІ

mat1730

Несподівана зустріч декана Чернівецького факультету Харківського Політехнічного Інституту Матієги В.М. з представниками громади («самооборони», ВСК по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, ГО «З народом та для народу» ) в кабінеті керівника відбулась 14.04. Метою зустрічі було усунення від влади хабарника та людини, яка постійно зловживає владою.

Нахабність декана не має меж. Не злякавшись камери МатієгаВ.М. погрожував як фізичною розправою так і дзвінками до брата в генеральну прокуратуру. Стає зрозуміло чому людина , яку двічі брали на «гарячому», на хабарі і далі виконувала свої обов’язки на посаді декана.

Створивши «князівство» декан налякав всіх викладачів та робітників ВНЗу, явно показуючи «хто в домі господар» ( всі на факультеті знають про його зв’язки з криміналітетом через сина) . З невідомих причин до рук підприємця відійшов шматок землі інститута. На питання представників громади: «Хто продав землю?», декан чітко відповів: «Це Маковей», заступник керівника.

Питання про те, щоб когось «кинути» на гроші – не питання. Батько одного викладача від дій шахрая постраждав на 200.000 грн., другий ледь не постраждав на 90.000 грн. На жаль зізнаються про це тільки в приватній бесіді, налякані. Думають що декан все вирішить та далі буде «господарювати» на «своїй землі». Адже не один раз його притягали до кримінальної відповідальності та результат той самий, «дах» в порядку.

Майже добудований «сирітський» будинок на межі з м.Чернівці. Приблизна вартість якого 500.000 у.е. Та звідки такі гроші у викладача – декана? Каже що донька будує. За непідтвердженою інформацією донька працює в лікарні.

Стурбовані крахом сімейного бізнесу родичі, злетілись, як мухи на «мед». Виявляється дружина працює його секретарем, офіційно!? I зять прискакав, красунчик, із побратимом, вирішувати проблему. Відрекомендувались обидва юристами та на прохання посвідчень не пред’явили. Питання – чому? Я не зустрічав юристів, які б приховували своє посвідчення. Та й взагалі, які позаштатні юристи можуть бути у декана? Чому задіяні сторонні особи? Невже посада декана така прибуткова, що можна утримувати юристів, тісно «спілкуватись» із криміналітетом та високопосадовцями?

Не витримавши напруженої ситуації та за підтримки родичів, в міру свого світогляду, «інтелігент» ( декан) почав розкидатипапери та книжки. Дозволяючи собі з допомогою сімейного клану докладати фізичних зусиль щодо патріота, який організував «зустріч», Маринчука В.М., та журналіста, явно порушуючи чинне законодавство щодо перешкоджання журналістській діяльності.

По завершенню зустрічі Матієга В.М. написав заяву про звільнення, пообіцяв що передасть повноваження та повідомить про звільнення телефоном ректора ХПІ Товажнянського. Як і очікувалось «совкова» поведінка та відсутність моральних якостей нагадали про себе. Декан захворів та пішов на лікарняний. Чого варте слово людини, яка була членом чотирьох партійних організацій? З останніх двох його виключили. Це партія «Батьківщина» та навіть «партія регіонів». Це як потрібно нашкодити?

Надалі, якимось чином, виконуючим обов’язки декана на час хвороби Матієги В.М., ректором Товажнянським Л.Л. , призначається молодий фахівець, який працює на факультеті лише один рік. Не хочу ображати людину та піддавати сумніву його фаховість але як можна призначати на посаду декана викладача, який навіть не встиг себе показати, коли рядом є перевіреніфахівці , що по великому рахунку і очолювали весь навчальний процес? До того ж молодого фахівця брав на роботу Матієга В.М.

І знов незрозумілі речі. Можливо екс-декан знаходить спільну мову з ректором чи проректором в Харкові. Звісно просто так молодого фахівця на місце декана, при такій владі, ніхто не поставить.
Постає питання: Як Матієга В.М.знаходить «порозуміння» з керівництвом ХПІ в Харкові? Можливо здійснюється тиск на керівництво високопосадовцями, якими прикривається Матієга В.М. А можливо банальна причина, хто буде відсилати «конверти» в Харків?  Потрібно ж підготувати молоді кадри до схеми «відкату» , стороннього, незаконного заробітку або тимчасову заміну.

 

 

Розмова по телефону між деканом Матієгою та викладачем Маринчуком

Викладаємо посилання на інтернет-видання щодо Матієги В.М.:

 • 13 серпня 2007р Gazeta.ua “Затримали на хабарі декана Василя Матієгу”  (  http://gazeta.ua/articles/lviv-newspaper/_zatrimali-za-habari-dekana-vasilya-matiyegu-/177214 )
 • 6.06.2002 mignews.com.ua  “Админресурс беспрецедентно давит на Гуцола” ( http://archive.mignews.com.ua/articles_print/42699.html )

На адресу інституту в Харкові Маринчуком В.М. надіслані клопотання підписані:

 • Самооборона м.Чернівці
 • ВСК по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю
 • ГО «З народом та для народу»
 • ГО «Спортивна Україна»

Також надіслано звернення до департаменту освіти і науки, молоді та спорту. Зі слів Мринчука В.М. реакція представників держ.структури була позитивною та остаточний результат ми оприлюднимо по надходженню.

 

Директору департаменту освіти і науки,
молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації
Палійчук О. М. ст. викладача кафедри СГД ЧФ НТУ ”ХПІ”
Маринчука В. М.

Звернення

Доводжу до Вашого відома події, які стали передумовою виникнення конфлікту між мною та Матієгою В. М.
Взимку 2009 року я запропонував Матієзі В. М. реконструювати приміщення спортивного залу. Мета реконструкції полягала в наданні можливості займатись студентам в теплому, освітленому, обладнаному спортивному залі, організації дозвілля молоді, спортивних секцій з видів спорту. Реконструкція виконувалась мною за власні кошти, обладнання було придбано мною теж за власні кошти.
Реконструкція тривала з 2009 – 2014р. Загальна сума витрат сягає більш ніж 100.000 тис. грн. В результаті чого спортивний зал факультету перетворився в один з найкращих спортзалів міста.
Однак виявилось, що розвиток спорту так само як і розвиток факультету Матієгу В. М. зовсім не цікавить. Він наказав охороні не пропускати спортсменів через прохідну. В багатьох розмовах зі мною він натякав на хабар.
За період існування факультету Матієга В. М. жодним чином не сприяв його розвитку, навіть навпаки. Все що створено, від лабораторій, комп’ютерних залів до спортивного залу створено виключно завдяки професорсько – викладацькому складу.
Особливо непокоїть той факт, що Матієга В. М. через зв’язки свого сина, кримінального авторитета на прізвисько “Стрєлок”, пов’язаний з кримінальним світом міста.
Ще у 2010 році він викликав мене та попросив нанести важкі тілесні ушкодження своєму кривднику, запропонувавши мені винагороду 500 дол. США, нічого не відповівши я вийшов з кабінету розгублений.
Небагато минуло часу як він викликав мене до себе з аналогічним проханням, мотивуючи це тим, що чйому заборгували 16.000 тис. грн. за продаж диплому Франківського навчального закладу. Він зайшов у відділ кадрів та з особової папки виписав власною рукою особисті данні “боржника” та додав до цього його фото.
Третій епізод аналогічного характеру трапився під час виборів до місцевих рад в 2012 році. Матієга В. М. разом з нашим студентом балотувались до обласної ради, студент до районної.
Зі слів Матієги В. М. вони внесли хабар за те, щоб потрапити до прохідної частини списку в розмірі:
Матієга В. М. – 7,500 тис. дол. США
Студент – 2,500 тис. дол. США, але так нікуди не пройшли. Отже він знову запропонував мені грошову винагороду за те, щоб я повернув йому ці кошти. Містом Чернівці поширюється інформація, що Матієга В.М. торгує дипломами за низькими цінами.
А саме провідному фахівцю ВСК БКОЗ від близьких для Матієги В. М. людей, надійшла пропозиція придбати саме такий диплом. Також є перевірена інформація, що Матієгу В. М. працівники ВБЕЗ УМВС в Чернівецькій області двічі: у 2002 та 2008 рр. брали на хабарі та притягували його до кримінальної відповідальності.
В результаті чого керівництво ВСК БКОЗ разом з громадкістю міста наполягає на звільненні Матієги В. М. з посади декана ЧФ НТУ ”ХПІ” та призначенні виборів декана згідно чинного законодавства.
Складається враження, що Матієга В. М. під прикриттям факультету займається розкраданням територій та майна заводу “Легмаш”. Ще у минулому році на території факультету знаходились колишні теплиці заводу, на цей час земельна ділянка відійшла підприємцям та з’явився паркан. У телефонній розмові він зізнався мені, що розукомплектовано та розкрадено двигуни зі столярного цеху.

71 коментарів

 1. Анонімний коментує:

  Анонімно писати всі ми мастаки. Особливо Лєбєдєв. Думаєш що не зрозуміло хто це пише? аххах

 2. бывалый ХПишник коментує:

  Лебядь ты всегда был шестерой, помню тебя еще с 2005года, твой почерк.

 3. Адміністрація сайту коментує:

  Шановні корустивачі! Зрозумійте, ВАШ факультет є першим, попавшим під “роздачу”. І ми прекрасно розуміємо, що таке твориться в усіх ВНЗах. Тим неменш. Після подій з деканом вийде ще одна стаття, яка стосується вашого факультету. І, звісно, робити висновки тількі ВАМ. У ВАС, у перших, можливо останніх, є шанс зробити факультет прикладом демократії і законності для всіх навчальних закладів м.Чернівці. І від ВАС залежить майбутній розвиток навчального закладу. Це стосується як студентів так і викладачів. Немає сенсу принижувати один одного, майже у всіх тяжке соціальне та фінансове становище. Маємо надію, що з керівних посад звільниться дві людини, які, на наш погляд і погляд багатьох “небайдужих”, заважають розвитку факультету. Що стосується викладача фізичного виховання. Наш представник ЗМІ особисто з ним знайомий. Можливо тому події факультету на наших шпальтах. Но не в цьому річ. Ми намагаємось реагувати на всі випадки зловживання владою. Задайте собі питання. Кому з ВАС вистачило мужності зробити щось подібне? Хто з ВАС намагався завадити корупції? Не дивлячись на те, що Маринчук не є ідеальним, як і ми всі, він це зробив. Та наслідки цього вчинку ВИ маєте можливість побачити та відчути. Є інформація про позитивну динаміку на факультеті. Так, зараз важко, але проглядається чітка перспекива розвитку, тільки тому, що немає повноцінної альтернативи в нашому регіоні щодо технічних спеціальностей. Скористуйтесь нагодою. Все залежить від ВАС.
  Окремо акцентуємо увагу на можливість створення незалежного антикорупційного студентського підрозділу на форумі нашого сайту. Куди увійдуть активісти усіх курсів з кожної кафедри. Такого в Чернівцях ще не було. Ми пропонуємо створити пілотний проект. Зі свого боку ми гарантуємо порядність та анонімність, порзорого висвітлення реакції деканату. З ВАШОГО боку вимагаємо достовірної інформації. Всі питання та пропозиції просимо насилати на пошту нашрго сайту.
  (заповніть форму на сторінці ” Заяви та пропозиції.”) Нехай береже ВАС ГОСПОДЬ!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!

  го “З народом та для народу”
  го “Спортивна Україна”
  го “Всеукраїнська спеціальна колегія по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю”

 4. Студент коментує:

  Администрация сайта, загрузите полное видео без обрезки, как говорят в оригинале, потому что много осталось за кадром.

 5. нина коментує:

  И никто не упоминает о бухгалтерии и ее начальнике Ружицком. А ведь тот наворовал куда больше бедняжечки Василия Михалыча…

 6. tolik коментує:

  Надіюсь, всім зрозуміло, що переписка ведеться тільки працівниками факультету. Питання: чи здоровий цей колектив і чи варто такому факультету жити?

 7. fun коментує:

  А что ты сделал что-бы он был здоровым? небось сопел и злился.

 8. tolik коментує:

  А ти влаштував оце брехливство з позорищем. І що далі?

 9. zenon коментує:

  і що ми, викладачі, робим тут доброго? зарплату отримуєм, студентів намагаємось обдерти, освіту даєм таку-сяку, наукою займаємось формально. ніхто не замислювався? може з нас на полях чи на сході було б більше толку?

 10. студент ЧНУ коментує:

  Из всего вышесказанного вывод один – закрыть ваш факультет!!!

 11. Оксана коментує:

  Під час мого навчання в університеті ( а це з 2007 року) можу сказати одне: так хабарі беруть,проте не всі в цьому закладі є також висококваліфіковані спеціалісти які працюють на совість.можу сказати ще одне декан звичайно далеко не свята людина проте як декан він все ж таки нормально виконував своі обовязки ,що не можу сказати про фізкультурника.до нього звичайно була і гірша ситуація,але по його приході практично мало що змінилось( хабарі теж були).

Напишіть відгук