Питання ювенальної юстиції один із пріоритетних напрямів органів прокуратури Чернівецької області

1465389680-8941

Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 02.06.2016 позбавлено органи прокуратури повноважень щодо представництва в суді інтересів громадян, у тому числі дітей.

Проте, питання захисту прав і свобод дітей було і залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури Буковини.
На даний час ювенальними прокурорами забезпечується захист прав неповнолітніх у кримінальному провадженні шляхом процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення, здійснюється нагляд за додержанням їх прав при виконанні кримінальних покарань та інших заходів примусового характеру, а також реалізуються повноваження щодо представництва інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Так, для забезпечення конституційного права громадян на освіту, законодавством України встановлено певні обмеження щодо користування майном закладів освіти та позашкільного дозвілля, які, в першу чергу, спрямовані на збереження, розширення та підтримку мережі таких закладів.
Водночас, здійснюючи представницькі повноваження, ювенальні прокурори систематично виявляють випадки незаконної передачі майна та земельних ділянок дитячих закладів в оренду іншим особам.

Зокрема, з даного приводу прокурорами з початку поточного року вже пред’явлено 3 позовні заяви з вимогами визнати недійсними договори оренди, за якими суб’єктам господарювання передані приміщення дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів вартістю понад 100 тис. грн. для здійснення господарської діяльності, яка не пов’язана з наданням освітніх послуг, що є порушенням вимог ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту».

Крім цього, за втручання органів прокуратури області повернуто 3,17 га земель державних навчальних закладів, які, всупереч вимог ст. 63 Закону України «Про освіту» та ст. 8 Закону України «Про оренду землі», були передані в орендне користування для сільськогосподарських робіт суб’єктам господарювання, діяльність яких не пов’язані з освітою.
Органи прокуратури Чернівецької області й надалі приділятимуть увагу питанням дотримання вимог законодавства у сфері охорони дитинства. Інформує прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Напишіть відгук