Викликають у райвідділ міліції, УБОЗ

Якщо тобі несподівано зателефонували і суворий голос запропонував терміново прийти до міліції (райвідділу,УБОЗу) – не поспішай одразу виконувати таку вказівку. Виклик до міліції є процедурою процесуально регламентованою, і міліціонери повинні її неухильно дотримуватись.

Що необхідно знати:

—- відповідно до ч.1 ст.135 Кримінально  процесуального  кодексу (КПК) України  особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв’язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

—- відповідно до ч.8 ст. 135 КПК України  особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.

—- повістка має бути отримана тобою особисто під підпис ( корінець повістки міліціонер забирає з собою) або кимось із дорослих членів родини які з тобою проживають. У повістці має бути зазначено:

1) прізвище та посада слідчого, прокурора, слідчого судді, судді, який здійснює виклик;

2) найменування та адреса суду або іншої установи, до якої здійснюється виклик, номер телефону чи інших засобів зв’язку;

3) ім’я (найменування) особи, яка викликається, та її адреса;

4) найменування (номер) кримінального провадження, в рамках якого здійснюється виклик;

5) процесуальний статус, в якому перебуває викликана особа;

6) час, день, місяць, рік і місце прибуття викликаної особи;

7) процесуальна дія (дії), для участі в якій викликається особа;

8) наслідки неприбуття особи за викликом із зазначенням тексту відповідних положень закону, в тому числі можливість застосування приводу;

9) передбачені цим Кодексом поважні причини, через які особа може не з’явитися на виклик, та нагадування про обов’язок заздалегідь повідомити про неможливість з’явлення;

10) підпис слідчого, прокурора, слідчого судді, судді, який здійснив виклик.

—- найчастіше працівники міліції  дзвонять по телефону і запрошують до міліції, спочатку уточни мотив та мету цього виклику, і скажи що готовий їм допомогти але прийдеш після отримання письмової повістки. ( аргументуй свою вимогу що тобі необхідно показати її в навчальному закладі або на роботі)

—- отримавши письмову повістку, ти зобов’язаний з’явитись до міліції і якщо не прийдеш міліціонери мають право доставити тебе примусово. Але якщо ти хворий або перебуваєш в медичному закладі треба зателефонувати до чергової частини де розмова буде зафіксована записуючим пристроєм і тебе не зможуть звинуватити в ухиленні від явки.

—- перестрахуйся і не йди до міліції сам, піди з родичем або з друзями хай це побачать як найбільше міліціонерів.( тоді до тебе не буде застосований фізичний або психологічний тиск)

—- не йди до міліції , якщо перед цим вживав алкогольні напої – тебе можуть звинуватити у перебуванні в громадському місці  в нетверезому стані, а це підстава для затримання;

—- одразу після того, як ти зайшов до приміщення міліції , вимагай щоб тебе записали в журналі відвідувачів.

У журналі зазначається твоє прізвище, ім’я, по батькові, час прибуття і потім час коли ти вийдеш. Якщо с тобою поводилися зухвало і тебе до чогось  примушували запиши це в журналі відвідувачів і не слухай коли тобі буде казати черговий « яж тобі ні чого не робив пиши що претензій не маєш.»

А взагалі звертайтесь до адвокатів які нададуть вам допомогу і безкоштовну консультацію.

 Адвокат Філіпчук Сергій Миколайвич  0666090904 

стаття написана при підтримці Асоціації УМДПЛ 

1 коментар

  1. Іван коментує:

    Цікаві статті, була би ще інформація щодо даїшників, як поводити і т. д.

Напишіть відгук