Топові порушення митних правил Чернівецької митниці ДФС за 2016 рік

kor

Непоодинокі випадки спроб незаконного переміщення предметів, що можуть становити культурну та історичну цінність фіксують чернівецькі митники. Іноді кількість виявленого вражає – за кількістю це цілі експозиції, які можуть поповнити українські музеї і виставки. І завдяки пильності буковинських митників предмети старовини залишаються в нашій країні. Тож представляємо топову п’ятірку затримань, серед яких переважну кількість виявлень порушень митних правил становлять саме спроби з незаконного переміщення старожитностей.

1. Музей на колесах
Колекцію старожитностей, яку намагались вивезти незаконно за межі нашої країни виявили митники у пункті пропуску «Порубне-Сірет».
Серед виявленого значна кількість предметів, а саме: книга «Культурно-бытовые очерки по мировой истории» 1918р., три примірники журналу «Сигнал» 1943р., два ножі та кинджал, статуетка Гітлера у військовій формі на підставці 1937р., барельєф у вигляді орла зі свастикою у кігтях, два медальйони із зображеннями святих. Також вилучено колекцію марок у кількості 898 одиниць, до складу якої входять конверти з 12-ма марками часів СРСР та з 60-ма марками різних країн, прозора папка з 237-ма марками різних країн, 382 та 179 марок у окремих клясерах, 28 марок на окремій сторінці та 3 німецьких листівки.
Все це виявили митники у мікроавтобусі марки «Renault» громадянина України, який разом з громадянином Естонії прямував у приватних справах до Естонії.

2. Раритети з наркотичним присмаком
Ще одну значну колекцію раритетних предметів переважно XIX- поч. XX ст. два поціновувача старожитностей намагались вже ввезти до нашої держави разом із наркотичною речовиною.
Серед виявленого також досить цікаві предмети :дві Біблії французькою мовою 1931 та 1949 років видання, вироби з металу жовтого та білого кольорів: медальйон з образом Божої Матері 1830 року, півкілограмове намисто з геометричним орнаментом з білого цільного металу та клеймом на зворотному боці 925 та 22К, браслет вагою 200 грамів, вісім стаканчиків з жовтого металу з клеймом на дні у вигляді герба зі сфінксом з написом EV та ARGEUX, шабля з клеймом у вигляді трефи та вигравіюваними на лезі літерами “G F”, “CHARLES RITIQUETONNE PARIS” (і шабля і стаканчики мають період походження другої половини XIX- поч. XX століть).
Ось таку ще одна колекція раритетів була виявлена у громадян Молдови, які на легковику прямували з Франції до України у приватних справах через митний посту «Вадул-Сірет».

3. Сумнівна філателія
Ні багато ні мало, а 24,5 тис. марок, 48 поштових конвертів та 40 листівок намагався вивезти наш співвітчизник за межі нашої держави
Серед виявлених марок, що були випущені у різні часи починаючи з 1880 року, є примірники з зображеннями з різноманітної тематики: мистецтво, спорт, релігія, фауна та ін. Серед колекційних предметів є марки із зображеннями лідерів нацистської Німеччини Адольфа Гітлера та Генріха Гіммлера. Також вилучено грошові знаки часів Російської Імперії, проштамповані печаткою революційної повстанської армії Махно. Що стосується географії вилучених поштових конвертів (48 шт.) та листівок (40 шт.), то вона досить різноманітна, й охоплює європейські, американські, африканські та азіатські країни. З огляду на таку значну колекцію, вона може становити культурну та історичну цінність. Серед виявлених марок, до речі, навіть, знайшлися екземпляри із зображенням бойовиків так званих ДНР та ЛНР.
Партії рідкісних поштових марок, як окремо, так і в 34 клясерах та інші предмети знаходились у картонній коробці під виглядом посилки та у ручній поклажі у мікроавтобусі марки “Мерседес”, під кернуванням громадянина України з ознаками приховування та без будь-яких дозвільних документів, що дають законну підставу для їх переміщення через митний кордон України.

4. Медаль за правопорушення
Можна сказати, що в цьому випадку порушник теж має отримати свою «медаль» у вигляді протоколу про порушення митних, який вирішив перемістити партію 73-х ювілейних медалей часів СРСР за межі нашої держави.
Серед виявленого медалі з металу жовтого та білого кольору «Пятьдесят лет Вооруженных сил СССР», «Двадцать лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг», «ХХХ лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг (мовою оригіналу), «70 лет Вооруженных сил СССР», «В ознаменование сороковой годовщины Вооруженных сил СССР 1918-1958», «40 лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг»,«Ветеран Вооруженных сил СССР», «Ветеран труда СССР», «40 лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг» (участнику трудового фронта), «За долголетний труд в Великой Отечественной войне 1941-1945» – реверс, «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг» – реверс, аверс- надпис по колу «Наше дело правое – мы победим», «В память 1500-летия Киева», «За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина».
Монети були виявлені в дев’яти поліетиленових пакетах, розміщених в середині заклеєної клейкою стрічкою картонної коробки. Жодних дозвільних документів на право вивезення за межі України предметів, що підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та поверненя культурних цінностей», співробітникам митниці водієм не було надано.

5. Вікно в Європу
Тютюнові вироби вартістю близько 34 тисяч гривень намагався незаконно перемістити через митний кордон України 38-річний мешканець Чернівецької області.
Прямуючи близько через пункт пропуску «Порубне-Сірет» автомобілем марки «Mercedes-Benz» у приватних справах до Бельгії, водій легковика разом із п’ятьма пасажирами для проходження митного контролю обрали смугу руху «зелений коридор».

Інформує прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

 

 

Напишіть відгук