Переміщення лісоматеріалів залізницею через українсько-румунський кордон заборонено

20160528_092126

З 8 грудня 2016 року почала діяти конвенційна заборона (тимчасове припинення перевезення вантажів) щодо переміщення деревини та виробів із неї для всіх отримувачів через пункт пропуску «Вадул-Сірет – Вікшани» Чернівецької митниці ДФС.

 

Дане рішення Укрзалізниці цілком підтримується керівництвом митниці, адже неоднозначна ситуація щодо експорту лісу з України потребувала негайного та дієвого вирішення.

Чернівецька митниця ДФС у межах компетенції та у рамках діючого законодавства з питань державної митної справи упродовж останніх років, й особливо з початку введення мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді, вживала всіх заходів задля унеможливлення переміщення до сусідньої Румунії обмеженої для експорту продукції. У ході здійснення митних формальностей щодо лісосировини співробітниками митниці було встановлено численні порушення та відкрито адміністративні провадження за виявленими фактами.

У засобах масової інформації та офіційних звернення-запитах до органів державної влади керівництвом митниці неодноразово вказувалося на недопустимості й необхідності вжиття кардинальних заходів щодо підприємств, установ та організацій, що виступають як дозвільні інстанції у сфері вирубки та сертифікації лісоматеріалів.

Станом на листопад 2016 року експорт буковинського лісу скоротився на 58, 6%. Однак, через пункти пропуску митниці було переміщено 1 711,6 тис. тонн лісоматеріалів (товарні позиції 4401,4403), з яких лише 4, 1% – продукція, оформлена у митному відношенні безпосередньо Чернівецькою митницею ДФС.
Як бачимо, результативність може бути досягнута лише спільними зусиллями державних установ та підприємств.

Напишіть відгук