Чи дозволяється знімати на фото, відеокамеру працівників міліції

foto1

Громадянин України має право знімати на фото, відео працівників міліції при виконанні ними службових обов’зків. Хоч це їм дуже не до вподоби.

– Конституція України має найвищу юридичну силу, стаття 34 відповідно до якої всі громадяни України мають право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інших спосіб на свій вибір.

– Закон України « Про міліцію» стаття 3, де зазначено що діяльність міліції є гласною.

– Закон України « Про інформацію» стаття 7, де зазначено ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації.

– Цивільний кодекс України стаття 302, де зазначено що фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Якщо ви журналіст ? То це взагалі «Супер».

-Закон « Про друковані засоби масової інформації ( преса) в Україні» стаття 26, – журналіст має право відкрито проводити запис, зокрема із застосуванням будь – яких технічних засобів.

– Закон « Про інформацію» – журналіст має право робити аудіо і відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів.

Якщо Вам як громадянину України чи журналісту перешкоджають працівники міліції знімати їх на фото-відео камеру треба їм нагадати про :

– Статтю 171 КК України – « Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»

– Статтю 365 КК України – перевищення співробітниками міліції влади і службових повноважень.

Працівника міліції поза робочій час знімати не бажано, оскільки це може бути розцінено як збір персональних даних.

адвокат Філіпчук С.М.

8 коментарів

 1. Вова коментує:

  Законодавчі документи, згідно яких дозволена відеозйомка працівників ДАІ не знайшов. З усього прочитаного тяжко, що-небудь знайти, а ДАІшніку щось об’яснять взагалі неможливо. Хоть десь було б написано “Співробітників ДАІ знімати дозволено

 2. Advocat коментує:

  Хочу наголосити, що знімати на відео- фото камеру можна працівників ДАІ, але зрозумійте що ви НЕ ПОВИННІ зашкоджувати працівникам міліції які є при виконанні своїх службових повноважень. Наприклад: ДТП, ви ходити знімаючи ДТП на відео- фото камеру при цьому заважаєти працівникам міліції допитувати свідків, збирати докази, і т.д.

 3. Вова коментує:

  Дякую, буду мати на увазі.

 4. Елизавета коментує:

  Думаю, що не тільки можна знімати працівників міліції, а й необхідно! Щоб вони усвідомлювали, що і за ними є контоль, тоді б вони більше дотримувалиль своїх обов’язків! А не просто використовували своє службове становище, як метод “вибивання” коштів з мирного населення!

 5. Іван коментує:

  міліція вона без грамотна і сама не знає закони, тому робить тільки те що їм цікаво.

 6. Хам коментує:

  Міліція хоче знімати тільки свої перемоги а свій “беспредел” їм не зручно вони ж такі “чемні”.

 7. Анонімний коментує:

  Чи

 8. Анонімний коментує:

  Я звиновачиний у крадіжці,але цого не ребив,чи можна знімати працівників міліції коли вони мене допитують-відео.Бо вони можуть бути здатні до насильства…

Напишіть відгук