За нанесення тяжких тілесних ушкоджень та незаконне зберігання зброї – 5 років позбавлення волі

0f2a1b558f

Апеляційний суд Чернівецької області підтримав принципову позицію Чернівецької місцевої прокуратури та відхилив апеляційну скаргу мешканця Чернівців, якого судом першої інстанції засуджено до 5 років позбавлення волі за зберігання вогнепальної зброї та нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

06.08.2016 зловмисник під час спільного розпивання алкогольних напоїв з малознайомою йому чернівчанкою, на ґрунті раптово виниклого конфлікту, завдав жінці ножове поранення в область шиї, чим спричинив тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя.

Також, у ході досудового розслідування правоохоронці виявили у помешканні зловмисника револьвер іноземного виробництва без будь-яких дозвільних документів.
Хочемо вкотре наголосити, що за незаконне придбання, носіння і зберігання вогнепальної та холодної зброї, її застосування передбачено кримінальну відповідальність.

Так, згідно частини першої ст. 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Однак, законодавець передбачив обставини, що виключають притягнення до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу зброї, а саме в частині третій згаданої статті КК України зазначено, що особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності. Інформує прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Напишіть відгук