Чернівецькою місцевою прокуратурою захищено майнові права недієздатної особи

1430036100_lkklk

Чернівецькою місцевою прокуратурою під час моніторингу судових рішень, розміщених на сайті «Єдиний державний реєстр судових рішень», встановлено, що одним із районних судів міста прийнято рішення, яким задоволено позов фізичної особидо Чернівецької міської ради про визнання права власності на житловий будинок площею 137 кв.м. в порядку спадкування за законом.

Як встановлено із матеріалів справи, крім позивача, право на спадкування за Законом мав також син померлого, який є недієздатною особою.

З метою поновлення житлових прав вказаної особи, Чернівецькою місцевою прокуратурою було оскаржено вищевказане рішення районного суду до Апеляційного суду Чернівецької області.

16.09.2016 апеляційну скаргу керівника Чернівецької місцевої прокуратури задоволено та скасовано рішення районного суду міста Чернівці.
Таким чином, прокуратурою захищено права недієздатного.

Водночас, враховуючи положення Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», з 30.09.2016 року органи прокуратури України будуть позбавлені функції представництва інтересів громадян в суді. Прокуратура здійснюватиме лише представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, який визначений Законом.

Громадяни судовий захист своїх прав повинні будуть здійснювати самостійно, або через центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Інформує прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Напишіть відгук