Головний редактор «Сторожинець.info» Дмитро Балінов: Ми просто почали писати

IMG_6025

За рік свого існування інформаційному ресурсу «Сторожинець.info» вдалося увійти до п’ятірки кращих новинних сайтів області. Ідея його створення, як розповів головний редактор сайту Дмитро Балінов, виникла у листопаді 2014 року.

За словами журналіста, сьогодні фокус уваги людей зміщений на найбільш рейтингові події – те, що відбувається в Києві, а те, що відбувається поряд, проходить непоміченим. Саме тому сайт вирішили присвятити місцевим подіям – тим, які відбуваються суто у Сторожинецькому районі.

«Ми жодним чином не піарили наш ресурс, ми просто почали писати», – зазначив Дмитро Балінов. Один з принципів роботи команди – висвітлювати тільки унікальні новини, жодного передруку з інших джерел. Журналіст не сидить в кабінеті – він збирає інформацію безпосередньо з місць події. Змагання з баскетболу, тиждень дитячо-юнацької творчості, ремонт каналізації тощо – події, які є нецікавими за межами району, однак важливі для місцевих мешканців.

За відвідуваністю «Сторожинець.info» має від 1,5 до 2 тис. унікальних ІР кожного дня. «Ми обрали і дотримуємося однієї концепції в обробці матеріалу – подаються тільки факти. Всі фотографії і відеозаписи теж унікальні, це стосується і постів у соціальних мережах», – зауважив Дмитро Балінов. Це дуже важливо, підкреслив він, адже з таких дрібниць складається все: «Є унікальний контент – це дуже добре, немає – ви робитеся схожі на будь-який інший інформаційний ресурс, у вас немає жодної цінності».

Загалом сайт досить тісно працює із соцмережами, для прикладу, група VK «Life in Storozhynets» зараз нараховує близько 3,5 тис. учасників.

Ще одна принципова позиція сайту – повна відкритість і анонімність коментарів, їх не модерують і не видаляють – забирається тільки нецензурна лексика.

Для взаємодії між владою і суспільством було створено рубрику «Задайте питання». Як пояснив головний редактор, там розміщується матеріал, а читачі у відкритому доступі можуть писати коментарі чи ставити запитання. Потім ці коментарі роздруковують і безпосередньо передають посадовцеві, якого вони стосуються, для відповіді на запитання. Така практика активно використовувалася під час виборів, коли свої питання мешканці могли поставити кожному кандидату під першим номером у партійному списку. Всі відео були записані і виставлені на сайт. На ресурсі не розміщується політична реклама – це теж принципова позиція команди.

Поряд з тим мешканці району можуть переглянути на сайті повні записи засідань сесії міської ради, виконавчих комітетів, зборів. Це також взаємодія влади і громади, зауважив Дмитро Балінов, адже люди мають можливість бачити, хто і як працює. До того ж, потім ніхто не зможе сказати, що «такого не було» – відео є доказом.

За цей рік, додав редактор «Сторожинець.info», вдалося навчилася багатьом речам – як працювати з оптикою, як знімати відео, робити дизайн сайту: «Нас не було кому вчити, доводилось вчитися з нуля: Інтернет, гугл – читали, самостійно розбирали, як робити ті чи інші речі». Писати, зазначив Дмитро Балінов, також вчилися самі – за принципами ведення журналістики: «Ми не нав’язуємо думки – подаємо факт, є коментар, а висновок робить читач». Зараз у команди сайту є ідея зробити подібні проекти в інших районних центрах. Вже є певні напрацювання по Глибоцькому і Вижницькому районах, ведуться пошуки людей.

Як зазначив Дмитро Балінов, він готовий ділитися досвідом і напрацюваннями з усіма, хто хоче зробити щось подібне у себе.

Лілія Халавка.

Джерело: Український народний дім в Чернівцях. Громада в дії.

IMG_6025 IMG_6013

Напишіть відгук