Політолог і блогер Михайло Шморгун про громадську журналістику

IMG_6022

Важливі моменти у роботі громадського журналіста, плюси і мінуси цієї діяльності – про ці всі речі на прикладі конкретних історій із власного життя розповів колегам з Чернівців, Херсона та Кіровограда відомий політолог і блогер Михайло Шморгун.

Як зазначив Михайло, для справжнього громадського журналіста показником хорошої статті є реакція влади, а найбільше задоволення приносить «момент болю у поганих хлопців». За його словами, цей момент настає тоді, коли інформація вже опублікована, однак якийсь певний період на неї немає жодної реакції, всі «мовчать». «В цей час починається найбільший «кайф», адже ти розумієш, що зараз там відбувається активний рух, телефонні переговори, якісь таємні наради, що робити далі», – додав він.

Наступний момент, зауважив блогер – це «зворотний біль», адже громадський журналіст повинен бути готовим до того, що в один момент у нього може все закінчитись, він може втратити роботу, гроші, людей, які раніше підтримували, бути звинуваченим у непатріотизмі, адже ті, кого «вдарили», можуть завдати «удару» у відповідь. «Особливо важко, коли від того, що пишуть або говорять про вас, потерпають близькі вам люди», – зауважив Михайло Шморгун,однак, додав він, з часом це минає, якщо людина хоче йти цим шляхом далі.

Ще один важливий момент, на якому акцентував увагу Михайло – це те, як саме має писати блогер, громадський журналіст. За якого словами, це можна порівняти з тим, коли потрібно за кілька хвилин дуже швидко зібратися, щоб встигнути на важливу зустріч,тобто за дуже короткий період треба зібрати всі думки в один яскравий текст, який не має бути ні дуже довгим,ні дуже підготовленим. Головне – він повинен бути вчасно опублікований, щоб «встигнути туди, куди ти їдеш». Навіть хороша інформація, висвітлена в інший, невідповідний момент, може нічого не вартувати. Встигнути вчасно і потрапити в ціль – це найважливіші речі, наголосив блогер.

Серед тем, які сьогодні є «в тренді» для України, Михайло Шморгун назвав антикорупцію. Роль громадських журналістів і блогерів у цьому плані – стати захисниками громади, зберегти її добро, не допустивши розкрадання з боку владних структур. Тільки тоді буде підтримка людей. «Чиновники нас бояться, тому що ми не граємо за їх правилами», зауважив він. Поряд з тим блогер нагадав і про можливі ризики такої діяльності.

Поряд з тим надзвичайно важливо, наголосив Михайло, щоб інформація, яку подає громадський журналіст, була ретельно перевіреною. Цільова аудиторія блогера, громадського журналіста – це його громада, свої стосунки з громадянами він вибудовує тільки на довірі, тому якщо «вдарити у штангу», висвітливши непідтверджену інформацію, довіра ця може зникнути.

Лілія Халавка.

Джерело: Український народний дім в Чернівцях. Громада в дії.

IMG_6022

IMG_6018

 

Напишіть відгук