Майдан Буковини: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ «АНТИКОРУПЦІЙНІ КОМІСІЇ НАРОДНОЇ РАДИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»!(оновлено)


bm-1На ОСТАННЬОМУ засіданні «АНТИКОРУПЦІЙНОЇ КОМІСІЇ НАРОДНОЇ РАДИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»!, яке відбулося 28.02.2015 р., в порядку денному (до речі, якого ніхто навіть не бачив) планувалося розглянути декілька питань.

Одним з них було про переобрання голови комісії. Нагадаю, що раніше її очолював п. Салагор М.М., який згодом, без будь-якого обговорення із членами цієї комісії, передав свої повноваження п. Придію Г.В., після того як получив посаду начальника митниці в Чернівецькій області. Тобто всі вважали, що п. Придій і є головою «АКНРЧо», про що свідчили його підписи як голови.

Але після того, як п. Мельничук І.Г. отримав від свого «шефа» п. Москаля Г.Г. по шапці за свій підпис на заяві про корупційні оборудки п. Куліша (до речі, підпис оригінальний, але п. Мельничук І.Г. пізніше, після слів шефа «закрити всім хавки», заявив, що то не його, а підробка). Взявши з собою для піару буковинських кореспондентів і зібравши з членів комісії по 50 грн., зробився чуйним волонтером та поїхав на Схід. Там в одному із інтерв’ю п. Мельничук І.Г. велично та хвалебно представився  головою «АКНРЧо», будучи простим заступником. Виявляється, що він теж є головою цієї комісії? Та й взагалі я думаю, що основною метою цієї поїздки було насамперед залагодження стосунків із п. Москалем Г.Г. та бажання отримати учасника АТО, а може й бойових дій, а не волонтерський поклик душі, про що свідчить ще одна поїздка, яка реєструвалася в ОДА  у п. Москаля Г.Г. Адже всім відомо, щоб отримати учасника АТО, достатньо знаходитись там в цілому 21 день. Хочу запевнити всіх, що Лисичанськ та Сєвєродонецьк, де вони роздавали речі та їжу мирним жителям, знаходяться за 40-50 км від бойових дій.

До речі, п. Мельничук І.Г з того часу, як почав працювати в цій комісії, встиг влаштувати свого сина на посаду головного прокурора Кельменецького району, та й його дочка теж працює в облпрокуратурі. Нагадаю, що в цій «АКНРЧо» вдало пройшли люстрацію колишній головний прокурор області п. Ванзуряк П.К. та колишній начальник УМВС в Чернівецькій обл. п. Зінченко В.М.

28.02.2015 р. п. Мельничуком І.Г. було зареєстровано ще одну нову громадську спілку, яка отримала назву «Обласна люстраційна комісія Народної Ради», установчі збори якої чомусь проходили нещодавно в квітні. Влада створила ще одну свою «кишенькову» організацію, якою знову будуть прикриватися регіонали, комуністи та корупціонери.

Про яку боротьбу з корупцією ми з вами можем говорити?!!

Ще один заст. голови п. Руснак В.М, син якого  працює в обласному СБУ, стверджує, що він є і завжди був головою цієї комісії, тому що печатка знаходиться в нього і він є її засновником. Про що він публічно всім заявляє, і я особисто це чув від нього. Нагадаю, що п. Руснак В.М на останніх виборах до ВР був технічним кандидатов від «лівих сил», які, з його слів, заплатили за нього заставу в ЦВК 12.5 тис.грв. А тепер наведу приклад: перебуваючи на посаді заст. голови Кіцманського відділення «АКНРЧо», я написав заяву про вихід з цієї «кишенькової», провладної та корумпованої комісії, яку підписав як голова п. Руснак В.М. (копія цієї заяви буде викладена вкінці).

То хто ж насправді є головою цієї комісії??? І якщо ми спостерігаємо брехню в малому, то чи будуть ці особи чесними у великому???

Повертаючись до засідання, яке розпочалося із вручення посвідчень ще 50-ти її новим членам (разом вже близько 420 осіб), складається враження, що ця комісія незабаром вийде на рівень всеукраїнського значення, а члени її, як  агенти ЦРУ, будуть завербовані по всій Україні. Вважаю за потрібне, щоб Департамент юстиції та правоохоронні органи звернули увагу на те, що в посвідченнях цієї комісії чомусь не зазначено, що вона – громадська організація, а не державна структура.

В Києві тільки-но представлено Голову Антикорупційного бюро, а тут виходить, що в Чернівцях вона вже другий рік  працює «на повних парах», аж дим за нею куриться чи, швидше, робота її кудись випаровується!

До речі, собівартість одного такого посідчення виходить близько 15 грн., а якщо в такій великій кількості, то набагато дешевше – 10грн., а керівництво чомусь збирало з кожного по 50 грн. А, може, вони таким чином «розвивають» свій бізнес (якщо різницю у 35 – 40 грн. помножити на 420, отримаємо чималу суму – 14,700 – 16,800 грн). Виходить, що комусь вигідно запрошувати в цю комісію всіх, хто бажає отримати посвідчення, навіть не перевіряючи їх минуле життя та діяльність. Через це і потрапляють туди члени партії регіонів, комуністи, люди з кримінальним минулим та й просто ті, кому потрібне посвідчення для використання у власних інтересах. Результати не забарилися: члени цієї комісії прославились на всю Буковину! Наприклад: одні збирали з водіїв по 100 грн за рейс за «кришування» незаконного вивозу гравію з р. Прут та р. Черемош, інші вимагали з вижницьких лісівників по 400-500 грн. за те, щоб не перевіряти пні незаконно зрубаних дерев у лісі, у Глибоцькому районі впіймали на хабарі у розмірі 35 тис. грн голову ГРВ «АКНРЧо». Є випадки, коли члени комісії брали гроші з людей за те, що домовлялися про їх зустріч з обласним прокурором. І таких прикладів є ще багато.

Судячи з постійних скарг та докорів мешканців нашої області щодо роботи цієї комісії, можу заявити сміливо, що з неї користі, як з цапа молока. А, може, й навпаки тільки шкода. До мене особисто неодноразово зверталися люди, які повірили в цю комісію і надіялися, що вона хоча б трішечки допоможе їм вирішити їхні проблеми.

Та після річних обіцянок керівництва цієї комісії вони так і не отримали ніякої допомоги. А нині все це керівництво переховується від людей в кімнаті №131 у підвалі ОДА, де, мабуть, за їх же рахунок розпиває алкогольні напої та насміхається над ними. А після вживання оковитої у них, напевно, пробуджується творчий талант, який вони й виражають на аркуші паперу. Причому без всіляких на те причин і доказів зводять наклепи, принижуючи та обливаючи брудом порядних та чесних активістів і членів цієї комісії, які викривають їхні злочинні діяння.

А тепер судіть самі, чому люди зневірились у цій ГО та різних комісіях!

Можу  дати на це чітку відповідь, як людина, яка особисто перебувала і, на щастя, давно вийшла з цих всіх ГО, самооборони, майдану, правого сектору та різних комісій і яка все це бачила на власні очі. Люди залишились і надалі серед води із своїми проблемами після Революції гідності. З одного боку влада не дає  нормально жити, а з іншого – всі ці ГО та комісії, які давали клятву  захищати ідеали Майдану, але стали «кишеньковими» та провладними.

Як розповіла жителька с. Шилівці Хотинського р-н. п. Мельник Лідія Іванівна, якій п. Мельничук І.Г. особисто пообіцяв допомогти вирішити її питання, але досі палець об палець не вдарив для цього. Зі слів п. Мельник Лідії Іванівни, член цієї комісії, Денисенко Ігор ((Одеса) має звичку чіпляти собі на груди депутатський значок, що й спонукало її повірити йому, як депутату міськради), пообіцяв  допомогти їй. Він дав телефон свого знайомого адвоката ( п. Заєць Р.М.) та запевнив, що все буде гаразд. До слова, цей же адвокат захищав у суді у справі п. Вакарюка В. членів міської самооборони та членів цієї «АКНРЧо», про яких люди говорять, як про зрадників України і які визнані дезертирами та втекли за кордон (Молодий Іван і його син) та Ільницький Володимир (кажуть, що в минулому у нього були проблеми з правоохоронними органами пов’язані з якимось вітамінно-наркотичними засобами). Так ось, п. Заєць Р.М., отримавши від неї за послуги адвоката гонорар у розмірі 2000$ ( ще 1000$ мав би отримати після виграного суду), програв цей суд та ще й попросив цю жінку, щоб вона дала йому ще 1500 грн. за написання касаційної скарги, запевняючи, що він один знає, як її правильно оформити. Але  касаційну скаргу повернули, мотивуючи, що вона неправильно оформлена. Тепер ця ошукана та обманута жінка оббиває пороги прокуратури, міліції, «АКНРЧо», пише в Генпрокуратуру та правди ніде не знаходить (аудіозапис п. Мельник Л.І. додається).

І знову повернусь до засідання, на якому мене попросили виступити (відео додається). Перед тим, як ставили на голосування  три заяви про вихід з цієї комісії: мою (Савчука В.), Жижияна І. та Петіченка М., – я розкрив деякі факти, через що в керівництва нічого не вийшло, бо за наш вихід проголосувало близько 20 чоловік із 137-и присутніх. Потім почалися чвари, і так ніякого рішення не було прийнято. Голову цієї комісії так і не вибирали, бо,  зі слів п. Мельничука І.Г., не було кворуму, і це голосування було б не законним. Але таким же складом до цього приймалися всі рішення, які були запропоновані керівництвом, хоча за них проголосувало менше, ніж половина всіх присутніх. Такі події, на мою думку, були керівництвом й заплановані, щоб залишилося все так, як і було, адже вони не хотіли залишати керівні посади та втрачати контроль над комісією. На що я відповів, що кворуму ніколи не було та, мабуть, вже і не буде. Придій Г.В. після того як став головою Глибоцької держадміністрації залишив цю комісію, а інші керівники п.Мельничук І.Г та Русник В.М. не отримавши крім негативу ніякої підтримки від членів комісії, тікають як ті криси з корабля, який занурюється в воду з їхньої же вини.

Отож судіть тепер самі, чому люди перестали довіряти цій та її подібній комісіям та чи потрібні взагалі такі комісії на Буковині?!!

загружено-11-(1) загружено

 

телефонна розмова:

розмова 1

розмова 2

 

 

20.04.2015 р.

Автор: громадський активіст ВІКТОР САВЧУК

Майдан Буковини

Напишіть відгук