Як заробляють окремі кредитні спілки?

vpВже не вперше в ЗМІ оприлюднюється інформація щодо шахраїв, які використовують різні схеми для збагачення. Це придбання товару через мережу  інтернет, маніпуляції з банкоматами та кредитними картками, сумнівні кредитні спілки тощо. Зупинимось на останньому варіанті.

 Інвалід другої групи, пенсіонер – Матвієвич Василь Петрович, 1954 року народження, звернувся з проханням допомогти з оприлюдненням інформації про можливі шахрайські дії однієї з кредитних спілок м. Чернівці. Організація, в чотири етапи, мотивуючи обов’язковими внесками для оформлення кредиту, отримала від пенсіонера 28.000 грн.

Зі слів Василя Петровича:

Приблизно три місяці тому Василь Петрович вирішив взяти кредит для ремонту оселі. Банківські установи, в які звертався,  відмовили в отриманні кредиту. Хоча раніше без перешкод користувався позиками і вчасно розраховувався.

З однієї  з місцевих газет дізнався про кредитну спілку, яка могла б надати потрібну на той час суму. Зателефонував на вказаний в рекламі  номер телефону. Пропозицію прийти в офіс та оформити договір сприйняв нормально, без «задніх думок». Працівники спілки запропонували кредит в сумі 150.000 грн. та щомісячну виплату по кредиту приблизно 1500 грн. Такі умови цілком влаштовували.

В офісі повідомили про обов’язковий внесок, в визначеному установою розмірі, для отримання кредиту. Сам внесок повинен був повернутись разом з кредитом ( 150.000 + внесок). Через банкомат була внесена потрібна сума. За тиждень, не отримавши кредиту, зателефонував до установи – знов запросили в офіс. Виявляється причина затримки кредиту в тому, що потрібно ще заплатити. Заплатив. І далі так само ще двічі: офіс, обов’язковий внесок, банкомат. Результат – кредит відсутній. Зрозумівши, що  спілка “липова”,  клієнт розірвав договір. Працівники пообіцяли повернути внески на протязі тридцяти банківських днів.

За три місяці «фірма» тричі змінила адресу свого офісу. Написана заява до міліції.

Можливо пан Василь не читав умови договору, де ясно вказано, що оплата вноситься за надання інформаційних послуг. Спілка з юридичної сторони мабуть ідеальна, але факт залишається фактом: пенсіонер не отримав кредиту. 30 банківських днів закінчаться через тиждень. Але Василь Петрович впевнений, що своїх грошей вже не побачить. Що стосується правоохоронців – вони очікують закінчення терміну повернення внесків. Договір підписаний  з  “FINANCE – LUX” LTC та  ТОВ “СІТІГРУП ЛТД”.

Будьте уважні!

договір

 

Напишіть відгук