Запобігання і протидія корупції

Запобігання і протидія корупції є незмінним пріоритетом у діяльності органів прокуратури Чернівецької області

Павлюк Руслан

     На цьому сьогодні під час брифінгу наголосив прокурор області Павло Павлюк. Він зазначив, що упродовж останніх двох років у нашій державі приділяється особлива увага протидії корупції та проаналізував роботу правоохоронців на цьому напрямку у 2013 році.

За 11 місяців складанням обвинувального акту закінчено розслідування у 37 провадженнях стосовно 42 корупціонерів.

«Найбільша викрита сума неправомірної вигоди становить 810 тис. грн. Саме стільки вимагав заступник голови однієї з райрад міста Чернівців від директора товариства за погодження дозвільної документації на реконструкцію ринку. Кримінальне провадження скеровано до суду», – розповів прокурор області.

 

Павло Павлюк також зазначив, що судами вже постановлено обвинувальні вироки у кримінальних провадженнях, які розслідувано за новим кримінальним процесуальним законодавством. До прикладу, Шевченківський районний суд м.Чернівців у березні визнав винним у отриманні хабара начальника Чернівецької інспекції захисту прав споживачів. Йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України (звільнення від покарання з випробуванням), з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на три роки. Засуджений також позбувся 7 рангу 4 категорії державного службовця.

«Разом із тим, за 11 місяців 2013 року до адміністративної відповідальності притягнуто лише чотирьох державних службовців переважно найнижчих категорій. Не зважаючи на неодноразові вимоги прокуратури, діяльність органів внутрішніх справ та служби безпеки в області ще не переорієнтовано на виявлення корупціонерів серед посадовців вищого рівня», – додав очільник прокуратури Буковини.

Павло Васильович повідомив, що в поточному році за корупційні правопорушення до кримінальної відповідальності притягнуто 7 працівників правоохоронних та контролюючих органів. Також до суду направлено обвинувальні акти про 17 злочинів, об’єктом яких є бюджетні кошти.

«Не секрет, що кожен шостий економічний злочин, який викривається в Україні, пов’язаний із зазіханнями на кошти державного або місцевих бюджетів. І Буковина не виняток. Тому від правоохоронців вимагається не лише виявлення цих злочинів, але й їх попередження. І ми будемо посилено працювати на цьому напрямку», – резюмував прокурор області.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

2 коментарів

  1. ХА коментує:

    Новая метла – по новому метёт. Возможно что-то изменится:)

  2. Victor коментує:

    Можливо да, але якщо не пробувати нічого не буде.

Напишіть відгук