Незаконна вирубка на Буковині.

21 квартал18.10 2014 та 19.08.2014 представниками громадських організацій («Патріотична Громада Буковини», «З народом і для народу», «Антикорупційний комісія») та міліцією було проведено перевірку лісових ділянок на наявність незаконної вирубки дерев.

Група вирушила до лісового масиву в с.Опришени, де на місцевого жителя, який бореться з незаконною вирубкою, напали невідомі та завдали тілесних ушкоджень.( пізніше стало відомо про перелом гомілки у потерпілого)Порушено кримінальну справу. Зайшовши в ліс,  у  пошуках доказів,  перевіряючі почули звуки бензопил та попрямували в той бік. На місці, не ховаючись,  працювала бригада лісорубів. Згодом підійшов керівник, до якого були поставлені кілька питань, зокрема щодо документів. Спочатку відповів, що  вони відсутні та іде вирубка сухостою, хворих дерев для дитсадочку. Мають привезти 30 кубів. За фактом відсутності документів було викликано слідчу групу. Раптом знайшлись документи . Незрозуміло, але в  документах дозволено вивіз  4,13 кубів, більше того адресат вже отримав деревину,  де й поставив свій підпис. На питання, чи відоме йому прізвище отримувача і яке відношення отримувач має до дитсадочку, керівник відповісти не зміг. Ігор Жижиян  попросив показати хворі дерева. Знов ясної відповіді не почули. «Не я позначаю хворі дерева.» – відповів бригадир. Цікаво, що нечисті  на думку та на руку працівники лісгоспу  навмисно пошкоджують здорові дерева а потім, як хворі, ті підлягають вирубці. Зацікавив ще той факт, що при санітарній вирубці мають бути встановлені мітки(стовбури), які були, просто, відсутні.

Перевіряючі  відправились до одного з підприємств по обробці деревини, куди,  за отриманою одним з активістів інформацією,  щойно завезли деревину. По дорозі слідчою групою була затримана вантажівка з лісом. Знов проблеми з документами. Вантажівку відпустили під “відповідальне зберігання” для подальшої перевірки.  Через декілька хвилин  побачили ще один лісовоз. Він зупинився та чогось очікував. Мабуть, проінформували про зупинку першої автівки.  Добравшись  до місця призначення познайомились з власником підприємства по переробці деревини  і у нього проблеми з документами. Він вирушив за документами. Виявляється «шеф»  є представником антикорупційного комітету, правда невідомо якого. Зателефонували за уточненням до Антикорупційного комітету Чернівецької області. Така людина  в лавах відсутня. Почав розриватись телефон у представника правоохоронних органів. Ну… всім зрозуміло за якими документами вирушив  «шеф». Приїхала слідча група. Не стало дивом і інформація, що цей бізнес «кришують» деякі особи з високопосадовців та правоохоронних органів. З власником домовились на наступний день у райвідділі з документами.

На наступний день відправились до с. Корчівці Глибоцького району. Направились до лісу а точніше до 21 кварталу.  Дорогою групу побачили місцеві «бізнесмени». Вони не випускали з поля зору автівку, повністю контролюючи пересування місцевістю. Викликали міліцію.

За годину слідчою групою та активістами виявили біля 30 пнів з явними признаками підробки або з повністю відсутнім клеймом, що і було зафіксовано. Вирубані породи дерев різноманітні: піхта, граб, бук. Повернулись до місця зупинки автомобілів де вже стояв лісник сусіднього кварталу та люб’язно доповідав невідомому абоненту по телефону на ім’я Саша про ситуацію, кількість  присутніх. Ласкаво запропонував пройтись по його ділянці: «Можете дивитись. У мене на ділянці все в порядку.» Поспілкувались. Заповнили пояснювальні та написали заяву. Вирушили в напрямку районного відділу. Раптом машині міліції перекрив рух автомобіль. Виявилось – лісника кварталу, який щойно був перевірений. У нестабільному емоційному стані, разом з дружиною почали про щось сперечатись і висловлювати своє невдоволення  міліції. Лісник забрав документи (протоколи, заяви, пояснювальні). Побачивши відеокамеру все повернув та включив дурня: «Я не заважаю вашому руху! Проїжджайте! Папери я не чіпав!» При цьому комусь телефонував. Неадекватну поведінку можна зрозуміти – сімейний бізнес може накритись.

 


-Перевірено 6 ділянок, відкрито 6 кримінальних проваджень. Чи буде результат покаже час. Маю великі сумніви щодо об’єктивності ,незаангажованості посадовців та правоохоронних органів.

Ми стукали у всі двері… результату ніякого. Перевірка з Києва приїхала через місяць для проведення аудиту. За цей місяць, всіма методами лісниками та місцевими мешканцями заборонялись перевірки : блокувались дороги шлагбаумами та машинами. Знищувались всі докази незаконної вирубки на ділянках, де проводились громадські перевірки. Цікаво… важко я їх знайшов (перевіряючих-ред.), таке враження , що ховались. Виявилось – це планова перевірка і нічого спільного з нашими скаргами не має. Отримали письмову відповідь від Начальника облуправління Ковальського А…

IMG_0003

 

… «Облуправління вважає…», якщо б дослуховувались до злодіїв то і не варто проводити слідчі дії; «проводились перевірки…», і нічого не знайшли, ми за годину тільки на 21 – му кварталі знайшли близько 30 незаконних зрубів. Всі знають, все населення Буковини, що вивозиться ліс і не тільки з В.Петрівецького лісництва а комісії нічого не бачать чи не бажають побачити. (коментар Миколи до відповіді Ковальського.)

Ми домовились зустрітись з Начальником Сторожнецькгого лісгоспу в актовому залі в Сторожинці щодо незаконної вирубки. Білінчук І.  викликав  міліцію і СБУ, зателефонував на 102 Повідомив , що я захопив лісгосп та тероризую ревізією. В залі зібралось близько 50 осіб. Мене поливали брудом, ніби я хабарник. Плачу людям за знищення клейма  і встановлення фальшивого клейма, за вирубку та вивезення деревини і вся моя робота проплачена інопланетянами. Мені смішно: зібрались лісники та єгеря та поливають мене брудом. Як я можу вивести та рубити дерева коли я тільки заїжджаю до села за мною їдуть машини контрабандистів та лісників, намагаються контролювати моє пересування… як? Шлагбауми закриті…як?

Після зборів з Білінчуком І. домовились на наступний день без цирку, тільки представники антикорупційної комісії та керівництво лісгоспу біля ділянки. Зібралось близько 100 чоловік. Почали залякувати. Я нагадую Білінчуку про домовленості. А він: «Це громада…», і всміхається. Зі сторони «громади» звучали вигуки: « Показуй де . Зараз будеш відкопувати», « …тебе закопаємо замість пнів.» Ну… зрозуміло ми нічого не знайшли, але на відео все зафіксовано. Це, так звану, громаду не хвилює. Ми поїхали. Я розумію, що вони будуть робити все для того , щоб продовжувати свій незаконний заробіток, знищуючи наш з вами ліс. З такими темпами скоро залишимось без буковинського зеленого надбання. Є надія на громадську свідомість. Бережіть Буковину. –  розповідає Петіченко Микола.

На наступному відео один зі зборів з києвською комісією. Чорновалюк зауважує, що в таких умовах  неможливо працювати. (Працювати чи воровати а можливо займатись контрабандою? Доречі Чорновалюк фігурував у наших статтях як контрабандист.) Цієї ж доби на кордоні з Румунією була затримана група контрабандистів з цигарками. Вантаж  вилучили. В лісі активістами встановлені відеокамери, якими контролюється пересування злочинців.

 

Контрабандисти за допомогою досок переходять чрез кордон , залишаються лише сліди корів.

 З лісництва вивозять нечіпований кругляк

Таким чином на протязі місяця мешканці не допускали до перевірки. Чому? Питання риторичне.

Зі слів активістів літній працівник лісгоспу в м.Сторожинець має два ресторани. Є за що боротись! Цікаво яким чином заробляються такі кошти?

Про подальші новини будемо повідомляти.

 

4 коментарів

 1. Іван коментує:

  Крали і будуть красти.

 2. vitolid коментує:

  А вопрос к крикунам -за какие деньги дыджыпы))) у лесных воров не уж то за зарплату 1200 гривень и туда сюда по 2 раза в день в черновцы гоняют-решать ….кто деньги на бензин выдает …где штрафы за прогулы почему не в лесу и почему ночью лес кишит лесникаами…контрабас важнее работы..

 3. Патріот. коментує:

  Кришує ліс Білоусі його заступник Валера якій працював з ним в УБОЗ а зарас вони разом працюют в ВВБ в Чернівцях.

 4. Андрюха. коментує:

  До патріота я це теж знаю про Валеру і Вітю. Спрацьована команда.

Напишіть відгук