Примарний батальйон.

tt

 

Ми вирішили відреагувати на численні скарги щодо так званого батальйону «Буковина», що знаходиться в селі Панка сторожинецького району. Ініціаторами перевірки були представники місцевої «Самооборони» які і провели представників ЗМІ до об’єкту пильної уваги місцевих жителів.

Представники повідомляють, що невідомі люди облаштувались на території санаторію «Золотий колос». З появою нових сусідів почала зникати домашня тварина. Іноді чути звуки схожі на постріли але територія не обладнана для проведення стрільб. По інформації сторожинецької «Самооборони» на території закладу ніби проходять навчання 200-300 осіб. (підготовка добровольців до ведення військових дій на сході нашої країни.) Також по списках, які вони роздобули у спецслужб в батальйоні лише три чернівчанина а решта з інших областей, троє людей з керівного складу мають судимість по «тяжким» статтях. Один зі довідкою про смерть виданою 2006р.

Прибувши на місце ми побачили відкриту хвіртку; за воротами не було жодної душі. Зайшли на територію та вільно, без перешкод, пересувались нікого не зустрівши. Зазирнули в польову кухню. Вона була покрита корозією з внутрішньої сторони. Виникли сумніви щодо діяльності цієї організації. Оглянули будівлю. На другому поверсі знайшли мирно відпочиваючого чоловіка, який люб’язно нас направив на третій поверх до керівництва. Зазирнувши у відкриті двері ми побачили трьох молодиків в горизонтальному положенні на ліжках. Поряд із кожним, опершись в тумбочку знаходився предмет схожий на автомат Калашникова. (Нажаль ми не зафіксували цю «картину».) Напроти ще одні відкриті двері. Там лежить невідоме мені обладнання в напіврозібраному стані а поряд інструменти. (обладнання схоже медичне, теж не зафіксовано. ) Побачивши нас хлопці швидко підвелись та, закривши за собою двері, вийшов до нас один з них. Представився інструктором на ім’я Андрій і повідомив, що керівництво відсутнє та дав згоду на коментар.

Виявилось, що ніколи не було 200-300 добровольців. Максимальне число досягало 60-70 чоловік а останнім часом – близько 20 чоловік. Також стало відомо про заробітну платню , яку він отримує з рук невідомої людини підписуючись в відомостях. Про залучення добровольців не райвідділом а керівництвом обласної «Самооборони» до якоїсь там допомоги та затримання контрабандистів. (Виявляється обл. «Самооборона» – окрема структура.) Також Андрій повідомив – в його обов’язки входить інструктаж добровольців щодо поводження зі зброєю, вибуховими речовинами. Бойової зброї на території санаторію немає, крім зареєстрованих макетів , які стріляють тільки холостими набоями. Щоб людина не загинула в перші хвилини бою та не підірвалась на своїй гранаті. (Диво, наскільки я знаю макети призначені для: детального ознайомлення зі зброєю, збору та розбору автомату. Навмисне знищується буйок для запобігання пострілу. Стріляти можна тільки прикладом. Можливо помиляюсь.) Андрій – не військовий але не з книжок військовий досвід. Військовим є його батько та він сам багато спілкується з діючими військовими, ветеранами . Є п’ять інструкторів та помічники інструкторів. ( на 20 чоловік, мінімум 10 з яких інструктори і один комендант, один сторож) До добровольців міг записатись будь-який громадянин України. Списки не ведуться. На питання чи відправлявся хто небуть в зону АТО Андрій відповісти не зміг – не в його компетенції. Порадив звернутись до військкомату.

На багато питань ми не почули відповідей тому, що певний час Андрій перебував у відпустці і нещодавно прибув. Намагались поспілкуватись з представниками ЗСУ в місцевому військкоматі. Марно. Не на камеру – про цей батальйон нічого не відомо, від добровольців з Панки ніхто не приходив. В обласному військкоматі спілкуватись на цю тему відмовились, мотивуючи відмову тим, що відсутній комісар та порадили звернутись до Ванзуряка – губернатора області.(Яка таємність?!).

Після відвідування табору з’явилось багато питань та неоднозначне ставлення до «таємної» організації. Місцева «Самооборона» буде ініціювати об’єктивну перевірку добровольчого загону та надасть офіційний запит до громадських організацій. З питаннями:

• Чи не державні, часом, джерела фінансування? Хто фінансує заклад?
• Якщо державні, тоді скільки обходиться один чоловік за добу державі?
• Чи виправдані державні затрати?
• Хто це контролює?
• Чи на законній підставі надалось приміщення? Якщо на законній тоді з якою метою?
• Чи співпадає мета з діяльністю «сірої» структури?
• Хто керує табором, та хто підтримує з чиновників?
• Що зроблено за термін існування табору?Активіст Петіченко ініціював відкриття 6-ти кримінальних справ з доказами щодо незаконної вирубки лісу.
• Хто відряджав на боротьбу з контрабандистами? Які результати?

В подальшому ми оприлюднимо результати перевірки. Та зберемо більше інформації щодо примарного батальйону.

1 коментар

  1. Іван. коментує:

    Цікава стаття, гроші скоріше за все крали, списували на ” благі справи” , країну люди їдуть захищати.

Напишіть відгук