Павло Ванзуряк: «Ні в кого не буде можливості розслабитися. Це я Вам можу гарантувати!»

Прокурор Чернівецької області Павло Ванзуряк провів розширене засідання колегії за підсумками роботи органів прокуратури Буковини у першому півріччі 2014 року. У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів апарату прокуратури, міськрайспецпрокурори та їх заступники.

У вступному слові прокурор наголосив, що сьогодні Україна переживає буремні та трагічні часи. Найважливіше завдання, яке стоїть зараз перед працівниками прокуратури – зберегти Конституційний лад у державі, зокрема на Буковині, сприяти відновленню законності та правопорядку.

В умовах складної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації у державі органи прокуратури області докладають усіх зусиль, щоб сумлінно виконувати свої професійні обов’язки.

Так, завдяки скоорденованим зусиллям правоохоронних органів закріплено позитивну тенденцію до зниження у регіоні рівня злочинності, у тому числі серед неповнолітніх. Більш, ніж у двічі зменшилась кількість умисних вбивств. Слідчі апарату прокуратури області, у відповідності до Перехідних положень КПК, скерували до суду 17 кримінальних проваджень. Кількість укладених угод про визнання винуватості перевищує 70%.

«Однією зі складових відновлення довіри людей до органів прокуратури є викорінення корупції у власних лавах. Це одна із основних вимог не лише до керівника прокуратури. З нетерпимістю до корупційних проявів з боку колег повинен ставитися кожен наш працівник» – зауважив Павло Ванзуряк.

Щодо запобігання та протидії корупції в регіоні, завдяки організаційно-практичним та координаційним заходам, спрямованим на ефективне застосування антикорупційного законодавства правоохоронні органи області скерували до суду з обвинувальним актом 24 кримінальні провадження про корупційні правопорушення.

Посилено нагляд за додержанням спецпідрозділами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності. Прокуратура області скерувала до суду з обвинувальними актами 5 кримінальних проваджень про злочини, вчинені у складі організованих груп, 3 з яких – у сфері економіки.

Підвищено увагу до питань захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави. Проведено низку наглядових перевірок у сферах додержання законодавства про оплату праці, соціального захисту інвалідів, охорони здоров’я, у бюджетній системі, сферах водних відносин, використання надр, законів про адміністративні правопорушення в діяльності органів внутрішніх справ, насамперед при адміністративному доставленні та затриманні громадян тощо.

Проведено перевірки додержання законодавства у сфері охорони дитинства. Завдяки принциповій позиції прокурорів реально захищено права понад 400 дітей, на їх користь виплачено майже півмільйона гривень.
Діяльність прокуратури на нових засадах у некримінальній сфері, загалом, дозволила відійти від практики проведення безпідставних перевірок, підміни контролюючих органів, реагування на незначні порушення закону.

У процесі реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів розпочато 57 кримінальних проваджень, кожне друге з них направлено до суду з обвинувальним актом. За реагування прокурорів відшкодовано понад 18 млн. грн.

У сфері земельних відносин підвищено ефективність наглядової діяльності. Повернуто державі 155 га землі.

У своєму заключному слові прокурор зауважив: «Всі завдання, які перед нами ставить суспільство, колегія Генеральної прокуратури України та особисто Генеральний прокурор України мають бути виконані. І вони будуть виконані!».

На завершення засідання колегії Павло Ванзуряк наголосив на чіткому виконанні прийнятого колегією рішення, спрямованого на посилення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності у протидії злочинності, з питань захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, що сприятиме підвищенню рівня законності в державі та в регіоні.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

Напишіть відгук