« Відчиніть ! міліція !»

« Відчиніть ! міліція !» – саме такій наказ ти можеш раптово почути, коли одного разу підійдеш до вхідних дверейсвоєї квартири, щоб дізнатись хто так наполегливо тисне на кнопку дзвінка.

Не зважай на суворий тон за дверима і пам‘ятай:
Стаття 30 конституції України та ч. 1 статті 13 Кримінально-процесуального кодексу України гарантує кожній людині недоторканість житла. Це означає, що співробітник міліції може зайти до вашого помешкання або іншого вашого володіння ( це гараж,склад і т.д.) за згодою осіб які проживають у ньому, які є власниками помешкання або на підставі Ухвали слідчого судді. Крім випадків пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Тому не поспішайте запрошувати міліціонерів до своєї квартири, а зроби наступні кроки для своєї безпеки:
– переконайся що до тебе завітали саме співробітники міліції – вимагай пред‘явлення посвідчення, які ти можеш роздивитись через вічко у дверях.
– ретельно розпитай правоохоронців про мету їхнього візиту. Не бери до уваги пояснення міліціонерів відкрий і тоді скажемо або поговорити треба. (анекдот: дзвінок у двері..хто там? Міліція, а що ви хотіли ? поговорити, а скільки вас? Двоє ну так і поговоріть між собою) Ти повинен чітко розуміти що вони хочуть від тебе або від твого житла. Зверніть увагу на зовнішній вигляд працівників міліції, як правило дільничний або ППС ( патрульно- постова служба) ходять у форменому одязі, оперативні співробітники як правило не носять форму.
– якщо міліціонери наполягають на необхідності надання пояснень не відчиняй двері, запитай і по можливості занотуй їхні прізвища, з якого вони райвідділу та що саме їх цікавить. Запропонуй спілкування через двері, а якщо вони вимагають надання письмових пояснень, – попроси залишити у дверях повістку з викликом у міліцію.
– якщо правоохоронці в грубій формі наполягають зайти до вашої квартири, запитай чи є у них Ухвала слідчого судді на обшук або на огляд житла. За відсутністю рішення про обшук або огляд повідом їм що вони порушують законодавство України і ти будеш дзвонити на «гарячу лінію» прокуратури та службу внутрішньої безпеки. Якщо Ухвала про обшук є – вимагай показати у вічко і зачитати її. Одразу телефонуй сусідам або знайомим – буде краще, коли ти відчиниш правоохоронцям двері у їх присутності, а також вони будуть понятими яким ти зможеш довіряти, і не будеш переживати що тобі можуть щось підкинути.
– якщо міліціонери починають виламувати двері не маючи на це дозвіл – зателефонуй «102» та сам виклич до себе міліцію. У черговій частині це повідомлення буде автоматично записане на магнітні носії, у разі потреби буде свідчити на твою користь. Під час розмови з черговим не ображай міліціонерів а просто повідом про те, що не відомі особи стосовно тебе скоюють злочин представляючись що вони є працівниками міліції і вчиняють спробу протизаконно проникнути до твого житла. Проінформуй що українські міліціонери не можуть діяти таким чином і тому ти вважаєш що це є злочинці. Проси обов‘язково зареєструвати цей дзвінок і направити до тебе оперативно – слідчу групу. Крім цього обов‘язково зателефонуй знайомим або поклич сусідів.
– якщо до тебе завітав дільничний інспектор міліції у формі й ти таки вирішив поспілкуватись з ним – категорично відмовляйся спілкуватись у своїй квартирі, а краще вийди до нього на міжповерховий майданчик. Якщо після того ти побачив що дільничного супроводжують люди в цивільному , одразу натисни на кнопку дзвоника дверей сусідів – нехай вони будуть присутні при вашій розмові.
– якщо ти таки дозволив міліціонерам зайти до своєї квартири, завжди залишайся поруч із ними і обмеж перебування правоохоронця в житлі одним приміщенням , краще кухнею. Це важлива норма поведінки , інакше не дивуйся , коли наступного дня працівники міліції в присутності понятих знайдуть у тебе за шафою щось, що тобі не належить.
– попри все, спілкуйся з міліціонерами ввічливо і впевнено, без образ і погроз. Своє небажання пускати міліціонерів у квартиру можна пояснювати незалежними від тебе причинами. Наприклад брат пішов до знайомих і зачинивши тебе випадково забрав із собою твій ключ  і ти просто не маєш чим відчинити двері.

адвокат  Філіпчук Сергій Миколайович  0666090904

 

4 коментарів

 1. микола коментує:

  Зараз такий час що нема довіри до міліції,поради дуже корисні!!

 2. саша коментує:

  ето не милицыя ето корупцеонерная власть которая манипулирует каждым гражданином и делает все как ее надо.А советы адвоката полезны

 3. Марія коментує:

  Дякую, за корисну інформацію..!!!!

 4. Іван коментує:

  До адвоката, пишіть ще різні поради.

Напишіть відгук