Архів категорії: Поради адвоката

Обшук у твоїй оселі. Що робити?

обшук

Обшук – це слідча дія яка прописана в Кримінально – процесуальному кодексі України, а тому міліціонери в обов’язковому порядку повинні її дотримуватись.

       Якщо правоохоронці мають намір провести у твоєму житлі обшук, пам’ятай:   

Тебе затримали за вчинення адміністративного правопорушення.

1870

В житті буває що навіть законослухняний громадянин може опинитись у ролі затриманого.

Твоя участь у мітингу чи демонстрації, активне вболівання за свою футбольну команду на стадіоні, або відвідування концерту улюбленого співака може зовсім несподівано призвести до затримання.

Спілкуємось з міліціонером.

Міліціонер – це представник держави і до нього необхідно ставитись з відповідною повагою та виконувати його законні вимоги. Згідно із Законом « Про міліцію» має право зупинити на вулиці будь – якого громадянина, попросити пред’явити документи або надати пояснення з того чи іншого приводу своєї поведінки. Непокора законній вимозі працівника міліції є адміністративним проступком

Чи дозволяється знімати на фото, відеокамеру працівників міліції

foto1

Громадянин України має право знімати на фото, відео працівників міліції при виконанні ними службових обов’зків. Хоч це їм дуже не до вподоби.

Побиття в міліції

PVM

Моральний, психологічний тиск та побиття в міліції. Причина? Працівникам міліції необхідно за будь-яку ціну отримати від затриманого зізнання в скоєні злочину. У них показники , премії, кар‘єрний ріст, бажання вислужитись перед керівництвом та продемонструвати собі і колегам що вони « круче».

Якщо ти попав у райвідділ міліції, ризик стати жертвою поводження з боку міліціонерів достатньо високий, а тому прислухайся до порад.

« Відчиніть ! міліція !»

« Відчиніть ! міліція !» – саме такій наказ ти можеш раптово почути, коли одного разу підійдеш до вхідних дверейсвоєї квартири, щоб дізнатись хто так наполегливо тисне на кнопку дзвінка.

Не зважай на суворий тон за дверима і пам‘ятай:
Стаття 30 конституції України та ч. 1 статті 13 Кримінально-процесуального кодексу України гарантує кожній людині недоторканість житла. Це означає, що співробітник міліції може зайти до вашого помешкання або іншого вашого володіння ( це гараж,склад і т.д.) за згодою осіб які проживають у ньому, які є власниками помешкання або на підставі Ухвали слідчого судді. Крім випадків пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

Викликають у райвідділ міліції, УБОЗ

Якщо тобі несподівано зателефонували і суворий голос запропонував терміново прийти до міліції (райвідділу,УБОЗу) – не поспішай одразу виконувати таку вказівку. Виклик до міліції є процедурою процесуально регламентованою, і міліціонери повинні її неухильно дотримуватись.

Що необхідно знати:

—- відповідно до ч.1 ст.135 Кримінально  процесуального  кодексу (КПК) України  особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв’язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

—- відповідно до ч.8 ст. 135 КПК України  особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом.